Δάφνη Ανδραβίδας

«Πρεμιέρα» η Δάφνη Ανδραβίδας

23 Οκτ 2017

Στις 14 Οκτωβρίου η Δάφνη Ανδραβίδας αναμετρήθηκε με τον Αίαντα Γαστούνης στο γήπεδο της Ανδραβίδας. Ένας πολύ δυνατός αγώνας έκανε «ποδαρικό» για την καινούργια σεζόν αφού χαρακτηρίστηκε ως τοπικό ντέρμπι. Με την έναρξη του αγώνα η Δάφνη στο 26′ με την κεφαλιά του  Πανταζόπουλου από στημένη φάση (κόρνερ) όπου προηγήθηκε με 1-0. Λίγα δευτερόλεπτα πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο ο Βατσής από πέναλντι που κέρδισε ο Σταθόπουλος σκόραρε επί του Αίαντα Γαστούνης όπου έκανε το 2-0 υπέρ της Δάφνης. Και οι δύο ομάδες έπαιζαν πολύ καλά μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο 57′ ο Καλογερόπουλος από σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το    3-0 για την Δάφνη. Λίγα λεπτά αργότερα οι αντίπαλοι έκαναν μια καταπληκτική ενέργεια και αποτέλεσαν το 3-1. Στο 60′ έγινε η πρώτη αλλαγή για την Δάφνη όπου ο Βάσσος αντικατέστησε τον Σταθόπουλο. Στα πέντε τελευταία λεπτά του αγώνα η Δάφνη έκανε τρεις συνεχόμενες αλλαγές ήταν επικοδομητικές και βοήθησαν στην ομαλή νίκη της ομάδας.