H Πορεία προς το Champions Leauge

Σχετική εικόνα

πανηγυρισμοί μετά τη νικη

Συντριπτική νίκη της Μπάγερν Μονάχου επί της Σέλτικ Γλασκώβης με 3-0. Τα γκολ τα οποία έδωσαν την νίκη στους Βαυαρούς και καθάρισε από νωρίς τον αγώνα με το γκολ του Μίλερ  στο 17, μετά στο 29′ από τον Κίμιχ και το επόμενο γκολ σημειώθηκε με το ξεκίνημα της επανάληψης με την κεφαλιά του Χούμελς και παραμένει στο -3 από την Παρί στους ομίλους. Και αύριο θα την ξανά αντιμετώπιση εκτός έδρας στις 9:45 όπου μπορεί να έχει μία πολύ καλή νίκη αν σταθούν στο ύψος των περιστάσεων τους οι Βαυαροί. Όπου η Σέλτικ «γνώρισε» την ήττα  με 1-2 με σκόρερ τους Κομάν στο 22 λεπτό, μετά δέχτηκε γκολ στο 74′ o ΜακΓκρέγκορ αλλά δεν τα παράτησε και στο 77′ έβαλε το δεύτερο γκολ της με τον Μαρτίνεθ με κεφαλιά και κλείδωσε την νίκη για την Μπαγερν. Και επίσης είναι δεύτερη στους ομίλους με 9 βαθμούς και έχει εξασφαλίσει το να περάσει στους 16 τους champions leauge.