Αχιλλέας Νεοχωρίου-Μυρσιναϊκος Μυρσίνης

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

13 Νοε 2017

Ο αγώνας  διεξάχθηκε στις 12 Νοεμβρίου στο γήπεδο του Αχιλλέα με νικήτρια την γηπεδούχο ομάδα. Οι δυο ομάδες φαίνεται να ήταν εξίσου καλές αφού έγιναν πολύ καλές φάσεις και από τις δυο πλευρές.Στο 12′ ο Αχιλλέας με μία πολύ καλή ενέργεια κατάφερε να πετύχει το πρώτο γκολ του αγώνα με σκόρερ τον Αντώνη Τσιχλιά. Ο Μυρσιναίκος έχασε 3 πολύ καλές ευκαιρίες που θα μπορούσαν να του δώσουν το προβάδισμα. Στο 20′ λεπτό ο Σωτηρόπουλος παίκτης του Μυρσιναϊκού δέχτηκε φαουλ με αποτέλεσμα να αναγκαστεί να βγει με αλλαγή και αντικαταστάθηκε από τον Μητρόπουλο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν πιο δυναμικά. Κατά την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου σημειώθηκαν πολλές έντασεις, συγκεκριμένα  ο προπονήτης του Αχιλλέα, Τσελεπής βγήκε από  τον αγωνιστικό χώρο με εντολή του διαιτητή. Ο Αχιλλέας <<σφράγισε>> την νίκη του με γκολ απο τον ήδη σκόρερ του Αχιλλέα, Τσιχλιά , με τελικό σκορ 2-0 .