Η ερήμωση των χωριών

Η ερήμωση της υπαίθρου, δηλαδή η μείωση του πληθυσμού στα χωριά γίνεται όλο πιο αισθητή. Η σταδιακή μείωση των ανθρώπων που επιλέγουν να ζήσουν στα χωριά, συμβαίνει όχι άδικα, αν σκεφτεί κανείς τις ευκαιρίες, τις ....

μοδα

Πώς η μόδα κυβερνά τον κόσμο;

Μόδα είναι η τάση, η συνήθεια και γενικότερα η άποψη που υιοθετείται ευρύτερα από μεγάλες μάζες του πληθυσμού για κάποιο μικρό χρονικό διάστημα. Η μόδα είναι κάτι παροδικό που εμφανίζεται σε όλες τις πτυχές της ζωής μας όπως ….

βιντεοgame

Γιατί το «Brawl Stars» είναι τόσο δημοφιλές;

Το Brawl Stars είναι ένα δημοφιλές διαδικτυακό παιχνίδι, το οποίο κυκλοφορεί παγκοσμίως από το 2018 για συσκευές IOS και Android. Αποτελεί μια διαδικτυακή αρένα μάχης για πολλούς παίχτες και έχει προσελκύσει το ενδιαφέρον εκατομμυρίων νεαρών ….

Πανελλήνια ημέρα κατά της σχολικής βίας

Η 6η Μαρτίου θεωρείται πανελλήνια ημέρα κατά της σχολικής βίας και του εκφοβισμού. Πολλά σχολεία από όλη την Ελλάδα, όπως και το δικό μας πραγματοποίησαν δράσεις για αυτήν την μέρα. Πιο συγκεκριμένα, στο Γυμνάσιό μας ….

kilo-643x500-1