αποκριάτικος χορός

imagesΤην  Τετάρτη, στις 11 Φεβρουαρίου 2015  έγινε ο ετήσιος αποκριάτικος χορός του 11ου δημοτικού σχολείου Γιαννιτσών στο ξενοδοχείο <<ΠΕΛΛΑ>>.

Ο χώρος ήταν πολύ όμορφα στολισμένος με γιρλάντες και σερπαντίνες.

Ήρθαν πολλά παιδιά του σχολείου μας, αλλά και από άλλα σχολεία, ντυμένα με τις καρναβαλίστικες στολές τους. Ήρθαν και πολλοί δάσκαλοί μας επίσης.

Ακόμη ,ήταν εκεί και ένας κλόουν που διασκέδαζε τα παιδιά, με διάφορα παιχνίδια και πολύ χορό.

Οι μαμάδες έφτιαξαν διάφορα εδέσματα και ετοίμασαν έναν μπουφέ, από όπου μπορούσαν όλοι να κεραστούν.

Προς το τέλος, ο σύλλογος έβγαλε λαχνούς, που αγόρασαν οι γονείς και κληρώθηκαν πολλά δώρα.

Πέρασα τέλεια στον χορό του σχολείου μου και ανυπομονώ να ξαναβρεθώ με τους συμμαθητές μου και τους δασκάλους μου στον επόμενο.

Καστάνογλου Δέσποινα

Δ’ Τάξη