ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

DSC02043Στα πλαίσια της σχολικής χρονιάς οι τάξεις Ε΄ και Στ΄ του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών πήραν μέρος σε έναν διαγωνισμό ζωγραφικής για τη δημιουργία της χριστουγεννιάτικης ευχετήριας κάρτας της γερμανικής  πρεσβείας. Με θέμα «τα γλυκά των Χριστουγέννων», τα παιδιά ηλικίας 6 έως 12 έβαλαν τα δυνατά τους για το καλύτερο. Οι συμμετοχές του 11ου δημοτικού σχολείου ήταν αρκετές. Με δασκάλα Γερμανικών την κα Ελένη Ιωαννίδου υπήρξαν  αρκετές διακρίσεις, κυρίως από τα παιδιά της έκτης τάξης: Ελευθερία Πετρίδου, Ζωή Χαραλαμπίδου και Νίκος Τέντας αλλά ιδιαίτερα ο μαθητής Αλεξιάδης Στέλιος που κατέκτησε την 8η θέση.

Το 1ο βραβείο για τον νικητή ήταν ένα 4ήμερο  στο Μόναχο και εισιτήρια για να παρακολουθήσει τη κλασσική παράσταση του Καρυοθραύστη. Ο 2ος, 3ος, 4ος και 5ος κερδίζουν υπέροχα μουσικά κουτιά ενώ ο 6ος, 7ος, 8ος, 9ος και ο 10ος, ανάμεσα τους και ο Αλεξιάδης Στέλιος, δωροεπιταγές των 15 ευρώ  από το βιβλιοπωλείο Notesbook στην Αθήνα. Από τον 11ο έως τον 20ο κέρδισαν συσκευασίες γερμανικών γλυκισμάτων, ομπρέλες και ποδοσφαιρικές μπάλες.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!