ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ

27-28 Οκτωβρίου 2016

Το σχολείο μας συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την 76η επέτειο του ΟΧΙ και τη γιορτή της σημαίας.

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη γιορτή για την επέτειο του ΟΧΙ και τη γιορτή της σημαίας  από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Έκτης τάξης στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου  και στη συνέχεια η σημαία του σχολείου με τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες παρέστη στην  καθιερωμένη κατάθεση στεφάνων.

Την Παρασκευή 28  Οκτωβρίου, ανήμερα της επετείου του ΟΧΙ,  η σημαία του σχολείου με τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες παρέστησαν στη δοξολογία στη Μητρόπολη της πόλεως και στη συνέχεια οι μεγάλες τάξεις του σχολείου μας (Δ’, Ε’ & ΣΤ’) συμμετείχαν με εξαιρετική επιτυχία στη μαθητική  παρέλαση στο κέντρο της πόλης.