Βάζουμε Στόχους για το 2020!

ΑΠΟ: ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ - Ιαν• 08•20

Καθώς μπήκαμε στο νέο έτος 2020, την πρώτη μέρα μετά τις διακοπές, την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου, διαβάσαμε στην τάξη τους Στόχους που σκεφτήκαμε και γράψαμε στις διακοπές των Χριστουγέννων και που είναι αυτοί που βάλαμε  σκοπό για να πετύχουμε τη νέα χρονιά.

Πολλοί και πολλές γράψανε για μαθήματα ρομποτικής, καλύτερα αγγλικά, ισορροπία στο ποδήλατο με δύο ρόδες, περισσότερους φίλους, καινούριες γνώσεις.

Μια μαθήτρια έβαλε στόχο να κάνει την πόλη μας πιο καθαρή, μια άλλη να κάνει πιο καθαρό τον πλανήτη μας και ένας  ακόμα μαθητής έβαλε Στόχο  να πετύχει τους 17 Στόχους.

Με τέτοιους Στόχους  για το 2020 είναι βέβαιο ότι θα προσπαθήσουμε όλοι και όλες μαζί για ένα καλύτερο μέλλον.

Εξάλλου τα ίδια τα παιδιά με τη θέλησή τους μας δείχνουν το δρόμο: Μόνο και πάντα μπροστά!

Καλή Χρονιά!!!1 2 3 4