Προτάσεις για ταινίες

Spider Man: No Way Home
Το Spider-Man: No Way Home είναι αμερικανική ταινία με ύπερ – ήρωες του 2021. Βασίζεται στον χαρακτήρα της Marvel, spiderman. Η παραγωγή έγινε από τη Marvel Studios και την Columbia Pictures. Είναι η συνέχεια των Spider Man: Homecoming (2017) και Spider-Man: Far From Home (2019). Τη σκηνοθεσία ανέλαβε ο John Watts, ενώ το σενάριο, οι Chris Mckinna και Erik Sommers. Πρωταγωνιστεί ο Tom Holland ως Peter Parker/Spider-Man μαζί με τους Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, John Favreau, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Alfred Molina, Benedict Wong, Tony Revolori, Marisa Tomei, Andrew Garfield και Toby Maguire.

Υπόθεση:
H πραγματική ταυτότητα του Spider man αποκαλύπτεται από τον Misterio στο τέλος της προηγούμενης ταινίας. Έτσι, η ζωή του Peter Parker και των φίλων του μετατρέπεται σε ζωντανή κόλαση. Απελπισμένος αυτός καταφεύγει στη βοήθεια του Doctor Strange, ο οποίος επιχειρεί να ρίξει ένα ξόρκι λησμονιάς στον πλανήτη, με καταστροφικά όμως αποτελέσματα. Κανείς δεν ξεχνά τίποτα και μερικοί παλιοί εχθροί του Spider man από άλλα σύμπαντα (Dr. Octavius, Green Goblin, Electro, Lizard και Sandman) εισβάλλουν στο δικό του με τις χειρότερες διαθέσεις… Η ταινία είναι γεμάτη δράση και κρατά διαρκώς αμείωτο το ενδιαφέρον του τηλεθεατή. Σας την προτείνουμε ανεπιφύλακτα!

Ο μαθητής της Α΄ Γυμνασίου
Μαργαρίτης Νίκος