5οι Πτολεμαϊκοί Αγώνες Κολύμβησης

Στις 20-21 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκαν οι 5οι Πτολεμαικοί Αγώνες Κολύμβησης. Ανάμεσα στις πολλές ομάδες που συμμετείχαν( 820 αθλητές), η ομάδα μας κατάφερε και κέρδισε την πρώτη θέση. Χαρά διπλή για τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ, αφού, όχι μόνο κατέκτησαν το βάθρο του νικητή,αλλά είχαν και την τιμή να αγωνιστούν στον τόπο τους. Οι αθλητές μας ήταν από την κατηγορία της Αγωνιστικής αλλά και της Προαγωνιστικής (10 ετών και κάτω). Οι σύλλογοι που συμμετείχαν ήταν οι εξής: ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, Π.Α.Ο.Κ, ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΟΖΑΝΗΣ, Α.Ο ΝΗΡΕΑΣ, ΒΟΛΟΣ, STARSACADEMY, Ν.Α.Ο.Κ, Ν.Α.Σ.Η, Σ.Ε.Α.Κ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, Α.Σ ΟΔΥΣΣΕΑΣ, ΣΕΡΡΕΣ, Χ.Α.Ν.Θ, ΝΑΟΥΣΑ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΓΡΕΒΕΝΑ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ, ΠΩΣΕΙΔΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΡΗΣ, Ε.Α.Τ.Ε.Κ GOLLGECLYB, Ν.Ο.Μ.Α.Κ, ΠΩΣΕΙΔΩΝΑΣ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ.

Με την κατάκτηση της πρώτης θέσης τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ μας κέρδισαν πάρα πολλά χρυσά και ασημένια μετάλλια, τα περισσότερα από τα οποία κέρδισαν τα παιδιά της Προαγωνιστικής κατηγορίας. ‘’Με 40 καινούρια αγωνιστικά όρια τα παιδιά της αγωνιστικής κέρδισαν την πρώτη θέση, κάτι που έκανε το κολυμβητήριο μας περήφανο και το 3ο κατά σειρά στην θέση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος. Το κολυμβητήριο μας χτίζει αθλητές’’ τόνισε ο προπονητής της Αγωνιστικής ,κύριος Ιωσήφ. Πραγματικά τα ΔΕΛΦΙΝΙΑ  μας είναι το πρότυπο και το στολίδι της πόλης μας. Περιμένουμε με ανυπομονησία τις επόμενες σας επιτυχίες