Εφηβεία

Εφηβεία κανονικά είναι μια γέφυρα απο παιδί στην ενηλικίωση. Μέχρι πόσο διαρκεί; Κανείς δεν έχει ορίσει το πόσο.. κι ούτε ξέρει. Και τι θα γίνουμε άμα πέσουμε απ” την γέφυρα; Αυτό ήταν; Στόχος μας είναι να περάσουμε την γέφυρα όσο πιο ασφαλής μπορούμε, με τις πιο τρελές αναμνήσεις κι όσο πιο αργά μπορούμε..μην βιάζεσαι να μεγαλώσεις είναι ΠΑΓΙΔΑ! Το παιχνίδι έχει ως εξής: Πρώτο στάδιο..εσύ, παίκτης νούμερο ένα αντιμέτωπος με όλους τους άλλους. Στάδιο δεύτερο το άγχος πλέον έχει γίνει ο κολλητός σου..δεν πας πουθενά χωρίς αυτόν και δεν σ’αφήνει εύκολα. Στάδιο νούμερο τρία.. είσαι ένας άσχημος τεμπέλης που τίποτα δεν μπορείς να κάνεις καλά και ποτέ δεν σε ευχαριστεί η εμφάνισή σου σε αντίθεση με όλους τους άλλους που είναι απλά τέλειοι. Είκοσι σε κάθε διαγώνισμα, σώμα; Victoria Secret..πρόσωπο; Anjelina Jolie! Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά έχει και το πιο ωραίο αγόρι του σχολείου..σε αντίθεση με εσένα που είσαι σαν τον μπαρμπαθωμά με μόνη παρέα ένα σουβλάκι. Γιατί τόση απελπισία; Γιατί τόση ηττοπάθεια; Γιατί τους αφήνεις να “ναι καλύτεροι; Γιατί τα παρατάς; Άγχος με το σχολείο και έχεις απο πάνω τους γονείς σου να γκρινιάζουν; Μην σκας πάρε μια βαθιά ανάσα και συνέχισε..Τις καλύτερες μέρες μας δεν τις ζήσαμε ακόμα!