Ομορφαίνω το σχολείο μου

DSC00109

Στα πλαίσια του προγράμματος εθελοντισμού που πραγματοποιείτε στο σχολείο μας, αποφασίσαμε  να κάνουμε κάτι προκειμένου να βελτιωθεί η εμφάνισή του. Έτσι <<πήραμε τις μπογιές και τα πινέλα>>. Αρχικά,βάψαμε τα κάγκελα της εσωτερικής σκάλας, κάτι που βρήκαμε πολύ διασκεδαστικό , αν και οι περισσότεροι είχαμε πιάσει πινέλο μόνο την ώρα των καλλιτεχνικών!!!

Επόμενο εγχείρημα να καλλωπίσουμε μία γωνία της αυλής μας βάφοντας τον τοίχο της περίφραξης και τα παγκάκια που υπάρχουν εκεί και βρίσκονταν σε άσχημη κατάσταση. Αφού ξύσαμε τον τοίχο πρώτα, ετοιμάσαμε το χρώμα  και πιάσαμε και πάλι τα πινέλα!!! Άλλωστε αυτή τη φορά είχαμε αποκτήσει εμπειρία!

Το αποτέλεσμα είναι φανταστικό,  τέλειο θα έλεγα και τώρα που επιτέλους τελειώσαμε καμαρώνουμε τη δουλειά  που κάναμε και αισθανόμαστε περήφανοι !!