1ο Μαθητικό Συνέδριο Θεολογίας

1ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ

«Η ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΟΣΜΟ»

Στις 28~2~2015 και ώρα 01:30μ.μ στο Μουσείο Βυζαντινού Πολιτισμού Θεσσαλονίκης  6 μαθήτριες του Γυμνασίου Φερών συμμετείχαν στο 1ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ «Η ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΛΕΓΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΚΟΣΜΟ» με θέμα « Η Θρησκευτική Παράδοση, ο Τόπος μου και εγώ ». Οι Μαθήτριες του Γυμνασίου μας υπό την επίβλεψη και την βοήθεια της Θεολόγου τους κ. Μανωλοπούλου  εργάστηκαν αρκετά και με ζήλο για αυτό το Συνέδριο! Το θέμα της εργασίας τους ήταν ο Ιερός Ναός Παναγίας Κοσμοσώτηρας Φερών/Έβρου.  Η εργασία τους περιλάμβανε βίντεο και Power Point που περιείχαν στοιχεία σχετικά με την δομή, την ιστορία και την σημερινή λειτουργία του Ναού.

Στο συνέδριο συμμετείχαν οι μαθήτριες: Παρασχάκη Μ. , Μπακόλα Φ. , Δανίδου Μ. , Τσιαβδαρίδου Κ. & Τερζή Α.

Παρασχάκη Μάρθα