Μέλη » Xd » Posts

Επόμενη »
Posts By Xd
Η κήρυξη του Α‘ βαλκανικού πολέμου: Το διάγγελμα του Γεώργιου
  «Πρὸς τὸν λαόν μου Αἱ ἱεραὶ ὑποχρεώσεις πρὸς τὴν φιλτάτην Πατρίδα, πρὸς τοὺς ὑποδούλους ἀδελφούς μας καὶ πρὸς τὴν ἀνθρω (More)
πολύ χιόνι
_____ //\__ ) __ ___ ___ _ _// / / ___ _ \ \ / / |/ _ \| |/ / | / / / __) | \ v /| ( (_) ) / /| || |__> _)| | > < \_)___/|__/ \_)\__ \___)\_) / ^ \ (More)
ΜΙΚΡΟΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΟΙΗΜΑΤΑ
  Μέσα από τέσσερις θεματικές περιοχές, οι οποίες όμως εμπεριέχουν επιμέρους θέματα (More)
οδηγίες που πρέπει να τηρούμε στο Εργαστήριο Πληροφορικής
  Αυστηρή απαγόρευση καπνίσματος, κατανάλωσης φαγώσιμων, ποτών, αναψυκτικών, καφέ κλπ. Η ακρόαση μουσικής ή άλλου ήχου που παράγετα (More)
διαγωγή κοσμιότατη ή κοσμιωτάτη;
και τα δύο σωστά είναι απλώς το κοσμιωτάτη είναι στα αρχαία ενώ το κοσμιότατη είναι στα νέα ελληνικά (More)
Ο κυπριακός αγώνας (1955-1960)
Ο Μιχάλης Καραολής οδηγείται στο δικαστήριο. Θα καταδικαστεί σε θάνατο και θα εκτελεστεί από τους Άγγλους δι’απαγχονισμού στις 10 Μαΐ (More)
Το κρητικό ζήτημα (1821-1905)