Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Το σχολείο μας συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την  επέτειο της 25ης Μαρτίου και την έναρξη της Ελληνικής Επανάστασης του 1821, καθώς και της επετείου του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.

Την Παρασκευή 24 Μαρτίου  πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη γιορτή για την επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης του 1821  από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Τετάρτης τάξης στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου με τη συμμετοχή και των μαθητών και των μαθητριών της Έκτης στη χορωδία, ενώ στη συνέχεια η σημαία του σχολείου με τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες παρέστη στην  καθιερωμένη κατάθεση στεφάνων.

Το Σάββατο 25 Μαρτίου, ανήμερα της επετείου ,  η σημαία του σχολείου με τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες παρέστησαν στη δοξολογία στη Μητρόπολη της πόλης και στη συνέχεια οι μεγάλες τάξεις του σχολείου μας (Δ’, Ε’ & ΣΤ’) συμμετείχαν με εξαιρετική επιτυχία στη μεγαλειώδη  μαθητική  παρέλαση. 1452 (Custom)1464 (Custom)