Αγώνες Δημοτικών Σχολείων-Γυμνασίων-Λυκείων Ν.Πέλλας Αγώνες Δημοτικών Σχολείων-Γυμνασίων-Λυκείων Ν.Πέλλας

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Όπως κάθε χρόνο έγιναν στον Πλατανότοπο Γιαννιτσών την Τετάρτη 11/12/13 αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος για μαθητές-τριες  Δημοτικών Σχολείων-Γυμνασίων-Λυκείων Ν.Πέλλας.                                                                                                                                                                             Για πρώτη φορά μια μαθήτρια από το Σχολείο μας η Κωνσταντινίδου Γεωργία        της ΣΤ΄ τάξης τερμάτισε στην 3η θέση με διαφορά εκατοστών του δευτερολέπτου από την 1η θέση. Επίσης μέσα στην πρώτη 15αδα ήταν και οι άλλες συμμετοχές                                  του Σχολείου μας (Στεφανή Ελένη 12η ,Βασιλειάδου Ραφαηλία-Γεωργία  13η, Σαββουλίδου Χαρά 14η ) σε σύνολο  44 μαθητριών.                                                                                                                                                  Μεγάλη προσπάθεια έγινε και από τα αγόρια του Σχολείου:(Κατηριάδης  Γεώργιος  13ος ,Γεροντίδης  Νίκος  14ος  και Μηντσιούδης  Κωνσταντίνος  24ος ) σε σύνολο 78 μαθητών.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες !