Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

Από τη φετινή σχολική χρονιά και στο εξής στο σχολείο μας, το 6ο Δ. Σ. Νάουσας,  θα λειτουργεί σχολική βιβλιοθήκη.

Ο χώρος της βιβλιοθήκης μας προετοιμάστηκε με μεράκι και γούστο και εν αναμονή τοποθέτησης των βιβλιοθηκών, ξεκίνησε τη λειτουργία της, με υπεύθυνο εκπ/κό τον κ. Μήτογλου Βασίλειο, ο οποίος επέλεξε και κατέγραψε σειρά βιβλίων.

Με την φροντίδα του κ. Βασίλη, οι μαθητές/ριες όλων των τάξεων απέκτησαν κάρτες δανεισμού βιβλίων από την σχολική μας βιβλιοθήκη και φυσικά κάθε Πέμπτη προσέρχονται με εξαιρετικό ενδιαφέρον και χαρά … για να πάρουν βιβλία!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, με την αμέριστη βοήθεια και συμπαράσταση της Διευθύντριας κ. Λαφάρα Αναστασίας  εμπλούτισε τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας  με πολλά νέα και ενδιαφέροντα βιβλία.

Ελπίζουμε η βιβλιοθήκη μας να καλλιεργήσει την αγάπη των παιδιών μας για το καλό βιβλίο.

βιβλιοθήκη