17 & 18 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

Στις 17 Νοεμβρίου 2015 και ημερα Τρίτη, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η γιορτή της 17ης Νοέμβρη. Στην γιορτή αυτή συμμετείχαν παιδία από τη  Β΄& Γ΄ Γυμνασίου καθώς και η καθηγήτρια της μουσικής και μια φιλόλογός μας. Η γιορτή περιλάμβανε τραγούδια , μικρά βίντεο και τέλος μερικά μικρά σκετς. Το  βράδυ της 17 Νοεμβρίου δόθηκε παράσταση από  τον κλόουν Κίκο στο  χώρο του αμφιθεάτρου του Δημοτικού. Ο κλόουν Κίκο είναι μέλος της «ανοιχτής αγκαλιάς» που επισκέφθηκε το νησί μας τις ημέρες 15, 16 και 17 Νοεμβρίου. Το ακόλουθο βράδυ , 18 Νοεμβρίου, δόθηκαν τα βραβεία στους αριστεύσαντες μαθητές του Δημοτικού , του Γυμασίου , του Λυκείου καθώς και σε αυτούς που πέρασαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Δόθηκε επίσης μια τιμιτική πλακέτα στην πρώην Διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Αστυπάλαιας, για τα χρόνια που υπηρέτησε στην θέση αυτή και για όλα τα πράγματα που έκανε για το σχολείο μας.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΕΡΓΚΕΣ