ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ

Το γήπεδο της Αξιούπολης είναι ένα πολύ ωραίο στάδιο που μπορείς να αθληθείς.

Το γήπεδο είναι (250μ.)με μεγάλες εστίες, πολλές κερκίδες, ένα κλειστό γυμναστήριο και ένα μικρό γήπεδο (5×5)που μπορούν να παίξουν μόνο δέκα άτομα.

Έχει δυο ομάδες τον Εθνικό και τους Παίονες, στο κλειστό γήπεδο έχει στίβο, μπάσκετ και χάντμπολ.

Γιώργος Κ.

ghpedo

Το γήπεδο της Αξιούπολης βρίσκεται λίγο πιο μακριά απ’ το σχολείο μας. Το γήπεδο το επισκέπτονται πολλοί άνθρωποι. Εκεί πάνε για να τρέξουν, αθλούνται παίζοντας διάφορα παιχνίδια, πηγαίνουν σχολεία για διασκέδαση, εκεί περνάμε κι εμείς τον ελεύθερο χρόνο μας. Το γήπεδο της Αξιούπολης είναι μεγάλο και πάντα είναι καθαρό.terma

Υπάρχουν τρία γήπεδα: το πρώτο γήπεδο, που είναι το πιο μεγάλο, το έχουν για να παίζουν αγώνες, το δεύτερο γήπεδο το έχουν για προπόνηση και το τρίτο, το οποίο λέγεται «πέντε επί πέντε», το έχουν για να παίζουν μπάλα, αλλά κι εκεί μπορούν να κάνουν προπόνηση.

ju890

Επίσης υπάρχουν αποδυτήρια για να αλλάζουν αυτοί που παίζουν, τουαλέτες αντρικές και γυναικείες και ένα κτίριο στο οποίο παίζουν μπάσκετ με κερκίδες για να παρακολουθούν οι θεατές.

Χριστίνα, Εμμανουέλα

ethnikos