ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

Always-Reaching-For-The-Rising-Star

Σε αυτό το τεύχος ,

Παρουσιάζουμε  την καλλιτεχνική πλευρά μας  και όχι μόνο …

Θα  διαβάσετε  λοιπόν  τις εντυπώσεις μας από την επίσκεψη  στο Μουσείο Νεοελληνικής τέχνης ,  ένα ενδιαφέρον άρθρο για τον κινηματογράφο  και θα προβληματιστείτε  με σκίτσα  που στέλνουν   ηχηρά μηνύματα  με τη δύναμη της εικόνας .

Επιπλέον ,

Θα ταξιδέψετε στη μαγική παραλία Φούρνοι της Μονολίθου  αλλά και σε όλο τον κόσμο  μαθαίνοντας για τα πιο παράξενα πασχαλινά έθιμα .

Θέματα που  ενδιαφέρουν τους νέους όπως   ο σχολικός εκφοβισμός , τα προβλήματα της εφηβείας ,  ο επαγγελματικός προσανατολισμός αλλά και συμβουλές  μόδας  δεν λείπουν από τις σελίδες μας .

Το παρόν δίνουν οι μόνιμες στήλες μας , το Κρυπτόλεξο , οι Συνταγές ( πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξετε  τα παραδοσιακά  Λαζαράκια που σας προτείνουμε  ! ) και οι  Βιβλιοπροτάσεις από τη Λέσχη Ανάγνωσης .

Πλούσιο ,  όπως πάντα και το φωτορεπορταζ από τις δράσεις του σχολείου μας .

Μην παραλείψετε να διαβάσετε το ενδιαφέρον και λεπτομερές άρθρο για τα πολιτεύματα των κρατών μελών της Ε.Ε

Σας λέμε  λοιπόν ,

Έλα  κι άραξε  μαζί μου (κλέβουμε τον τίτλο από το συντάκτη του ομώνυμου χιουμοριστικού άρθρου )   ,  άνοιξε την οθόνη σου  και διάβασε τα STARακια .

Καλή Ανάγνωση !