ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

Αστρσ

Σε αυτό το τεύχος ,

τα  STARακια  κλέβουν λίγη από τη γοητεία των   αριθμών και μέσα από  ένα μικρό αφιέρωμα σας παρουσιάζουν   ενδεικτικά  ορισμένες  από τις  δραστηριότητες που εκπονήθηκαν στο σχολείο μας  στο πλαίσιο του έτους  Μαθηματικών   .

Στις σελίδες μας   περιλαμβάνονται  επίσης ενδιαφέροντα άρθρα  κοινωνιολογικού ενδιαφέροντος σχετικά  με  τους κινδύνους  και τα οφέλη του διαδικτύου , τα χαρακτηριστικά των Νεοελλήνων, τα δικαιώματα των παιδιών και των γυναικών .

Δημιουργήσαμε  ακόμη , ένα ηλεκτρονικό αντιπολεμικό μουσείο με κείμενα , εργασίες , τραγούδια  , λογοτεχνικά κείμενα με αντιπολεμικό περιεχόμενο .

Όπως συνήθως ,  το φωτορεπορτάζ από δράσεις του Καζουλλείου   και άλλα άρθρα ποικίλης  θεματολογίας .

Καλή Ανάγνωση !

septem