Ο Μίμης Δομάζος στο Καζούλλειο .

domazos - 2

της Δέσποινας Μπάρκα

Το 4ο  Γυμνάσιο Ρόδου είχε την μεγάλη τιμή να το επισκεπτεί ο μεγάλος ποδοσφαιριστής  Μίμης Δομάζος. Ο σπουδαίος  ποδοσφαιριστής μας μίλησε για όλα τα δύσκολα κατορθώματα του και επίσης μας ανέφερε πως δεν έχει τραυματιστεί ποτέ.Με το άκουσμα αυτής της πρότασης όλα τα παιδιά έμειναν έκπληκτα.Αν και μεγάλος σε ηλικία , ο κος Δομάζος με ενθουσιασμό και ζωντάνια  δεν σταμάτησε να μιλά για τον  αθλητισμό και όσα έζησε  , διότι οι εμπειρίες του στο χώρο του αθλητισμού και οι περιπέτειες του είναι ατελείωτες…Ο ποδοσφαριστής δεν σταμάτησε να παίζει για 21 ολόκληρα χρόνια. Αλλά ακόμα και τώρα έχει ακαδημίες και διδάσκει στα παιδιά να έχουν κουράγιο και να μην τα παρατάνε ποτέ. Η επίσκεψη τελείωσε, δίνοντας στον κο Δομάζο μία αναμνηστική πλακέτα και επίσης μία πράσινη φανέλα , καθώς ο ποδοσφαιριστής ήταν Παναθηναϊκός.

Από αυτή την επίσκεψη δε θα μπορούσαν να λείπουν και οι φωτογραφίες…Γι΄ αυτό και οι περισσότεροι καθηγητές τράβηξαν  αναμνηστικές φωτογραφίες.Βέβαια από αυτό το άρθρο δεν θα μπορούσαν να λείπουν και οι εντυπώσεις των μαθητών!Οι περισσότεροι μαθητές μας είπαν πως τους άρεσε πάρα πολύ και τους εντυπωσίασε  η επίσκεψη του ποδοσφαιριστή .Τα παιδιά   θα ήθελαν να γνωρίσουν και άλλους ποδοσφαιριστές από κοντά.Πολλοί ήθελαν  να δουν και κάποια  ποδοσφαιρικά κόλπα από τον Μίμη Δομάζο !

doomazosx3