Ηχοληψία

hxolhcia2

του Θανάση Ζαγόρα

Εγώ θα σας μιλήσω για την ηχοληψία. Η ηχοληψία είναι ένα δύσκολο και σπάνιο επάγγελμα που δεν το συναντάς συχνά αλλά με λίγη εξάσκηση και αν το θέλεις πραγματικά  μπορείς να τα καταφέρεις .Θα πρέπει να γνωρίζεις πολύ καλά από ηχεία και πολύ καλά τις κονσόλες ήχου. Πρέπει επίσης να γνωρίζεις να έχεις σε σωστό επίπεδο τα μικρόφωνα τα ηχεία και πολλά άλλα διάφορα. Θέλει να ξέρεις  πώς να χρησιμοποιείς σωστά πολλά καλώδια , πού συνδέεις  ηχεία, μικρόφωνα, υπολογιστές κτλ. Μπορείτε επίσης να παρακολουθήσετε στο διαδίκτυο βίντεο που δείχνει πως μπορείς να  ασχοληθείς με τον ήχο. Εγώ έμαθα  ηχοληψία μέσω διαδικτύου και σας λέω αυτά τα πράγματα επειδή το να γνωρίζεις από ηχοληψία είναι ένα σπάνιο επάγγελμα θα το έλεγα και όποιος θέλει μπορεί να το ακολουθήσει σαν ένα hobby.

hxolhcia5

konsola