ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

αρχείο λήψης

Σε αυτό το τεύχος ,

Δε θα μπορούσε να λείψει μια συνέντευξη με τη μαθήτρια του Γυμνασίου  μας , Ζωή Καλούδη της οποίας η προσπάθεια να συγκεντρώσει χρήματα για το μικρό  Παναγιώτη Ραφαήλ συγκίνησε το πανελλήνιο .Ας ακολουθήσουμε τούτες τις γιορτινές μέρες (και όχι μόνο …)το παράδειγμά της  και ας προσφέρουμε όπου μπορούμε , ό, τι μπορούμε και  όπως μπορούμε .

Στο κλίμα των  ημερών με διάθεση γιορτινή , εύθυμη και χαλαρή σας παρουσιάζουμε ένα μικρό εορταστικό αφιέρωμα με  χιούμορ , κέφι και φαντασία … Σκέψεις , προτάσεις και ιδέες για τις γιορτές ,ήθη , έθιμα και παραδόσεις , σατιρικοί στίχοι και γράμματα στον Άγιο  Βασίλη , όλα στις σελίδες του περιοδικού μας …

Όπως πάντα , ενδιαφέροντα  άρθρα ποικίλης ύλης και  φωτορεπορτάζ από  τις πλούσιες  δράσεις του σχολείου μας .

Καλές γιορτές  με υγεία , αγάπη , χαμόγελα !

αρχείο λήψης