Συμβουλές μόδας για νεαρά κορίτσια

44aa9056-befunky-collage-81

από τις  Νικολέτα Βλάχου , Τσαμπίκα Γκινίκα και  Κωνσταντίνα Κάππα

Αφού μελετήσαμε τις νέες τάσεις στη μόδα  , κάναμε μια βόλτα στα μαγαζιά και μια μικρή έρευνα σας  προτείνουμε να ακολουθἠσετε τη νέα τάση του χειμώνα  :

ΦΟΡΕΣΤΕ  Cargo Παντελόνι  ή φαρδιά τζιν  !

Το 2020 2023 η νέα μόδα είναι τα Cargo,  τα τζιν και οι φόρμες με κοντά μπλουζάκια .Μπορείτε να τα συνδυάσετε με άσπρα παπούτσια με διαφανή  ζώνη και κολλητά μακρυμάνικα μπλουζάκια Επίσης μπορείτε να φορέσετε  ένα   hoodie  φούτερ μαζί με ένα Cargo στρατιωτικό παντελόνι  και από κάτω μαύρα χοντρά παπούτσια  ή ακόμη και αθλητικά.

Την πρότασή μας επιβεβαιώνουν  και τα αποτελέσματα της μικρής   έρευνας που πραγματοποιήσαμε  ρωτώντας 25  παιδιά του σχολείου μας . Σύμφωνα με αυτήν :

Το 90 %  απάντησε ότι  προτιμά τα φούτερ από  τα πουλόβερ .

Τα jean  και τα παντελόνια cargo ισοψήφισαν  με τις  φόρμες και τα κολάν. (50 -50 )

Ενώ 80% προτιμά τα αθλητικά παπούτσια αντί τα παπούτσια με τακούνι .

44aa9056-befunky-collage-81

cargo