ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

stars_glass_little_stars_h_150_110

Σε   αυτό το τεύχος ,

Είχαμε  την ευκαιρία  να συνομιλήσουμε  με  μέλη  του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου μας .

Σας παρουσιάζουμε  ένα αφιέρωμα για την επέτειο της 7ης Μαρτίου  που περιλαμβάνει το χρονικό της Ενσωμάτωσης αλλά και ενδιαφέρουσες μαρτυρίες από ηλικιωμένους Δωδεκανήσιους για τη ζωή και την εκπαίδευση στα χρόνια της Ιταλοκρατίας .

Επίσης έχουμε  τα παραλειπόμενα από την  όμορφη γιορτή που διοργανώθηκε στο σχολείο μας την Τσικνοπέμπτη με πλούσιο  φωτορεπορτάζ … και πληροφορίες για το πώς γιορτάζουν οι μαθητές τις Απόκριες στη μακρινή Αυστραλία …

Δημοσιεύουμε επίσης για πρώτη φορά ένα άρθρο γραμμένο στα Αγγλικά  , γεμάτο  ευαισθησία και συναίσθημα που   δεν είναι δυνατόν να αφήσει ασυγκίνητο   αυτόν που θα το διαβάσει .

Στις σελίδες μας θα βρείτε ακόμη ,  προτάσεις για βιβλία και ταινίες , το κρυπτόλεξο …της 7ης Μαρτίου , τις συνταγές , νέες ιστορίες μυστηρίου και   άλλα ενδιαφέροντα άρθρα .

Καλή Αναγνωση!