Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – ΑΕΛ 0-3

Αγροτικός_Αστέρας_logo

Στις 20/10/2014 ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου αντιμετώπισε την ομάδα της ΑΕΛ στο γήπεδο του Ευόσμου «Δημήτριος Κοντικάκης» για τη δεύτερη αγωνιστική της Football League (δεύτερης κατηγορίας).

noname

Η ομάδα του Ευόσμου ηττήθηκε 0-3 από την ομάδα της Λάρισας. Από την ομάδα της Λάρισας το πρώτο γκολ σημείωσε ο Perico στο 35΄ λεπτό, το δεύτερο ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 76΄ λεπτό, ενώ το τρίτο και τελευταίο γκολ της ομάδας της Λάρισας το έστειλε στα δίχτυα των γηπεδούχων  ο Πινδώνης στο 84΄ λεπτό.

noname (1)

Oι γηπεδούχοι βέβαια είχαν την υπεροχή στο παιχνίδι και έχασαν  μία μεγάλη ευκαιρία, όταν σουτ του Καρακατσάνη σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, αλλά η φιλοξενούμενη Λάρισα με τα «βυσσινί» είχε την τύχη με το μέρος της και τον Perico, όπως και τον  τερματοφύλακά της, σε πολύ καλή μέρα !