ΜΠΟΥΤΕΡΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

Αγαπητοί αναγνώστες, ονομάζομαι Ιωάννα Μπουτεράκου, μένω στο Γύθειο και είμαι μαθήτρια της Γ΄ Γυμνασίου. Επέλεξα να συμμετάσχω στην έκδοση της σχολικής εφημερίδας γιατί υπάρχουν αρκετά θέματα που με προβληματίζουν στην καθημερινότητά μου και με αυτό τον τρόπο μου δίνεται η ευκαιρία να τα θίξω, να τα σχολιάσω, να μάθω ακόμα περισσότερα γι’ αυτά και να συνεργαστώ δημιουργικά με τους συμμαθητές μου. Έχοντας υπάρξει αρκετές φορές μέλος μιας ομάδας τόσο αθλητικής όσο και καλλιτεχνικής, είναι πλέον αξίωμα για μένα το γεγονός ότι, όταν διαφορετικές προσωπικότητες συνεργάζονται, πάντα κάτι υπέροχο προκύπτει. Τα βιβλία είναι ένα σημαντικό κομμάτι της καθημερινότητάς μου, καθώς έχουν διαμορφώσει ένα μεγάλο μέρος του εαυτού μου και του τρόπου που σκέφτομαι. Αν και δε θέλω να κάνω μακρινές προβλέψεις θα μου άρεσε να με δω στο μέλλον έχοντας πετύχει τους στόχους μου, να διαβάζω τα άρθρα της Εφημερίδας μας.