Επιδείξεις Συγχρονισμένης Κολύμβησης

ΑΠΟ: 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Ιουλ• 10•19

Συγχρονισμένη κολύμβηση 1

Το αγαπημένο μας άθλημα είναι η συγχρονισμένη κολύμβηση. Είναι το άθλημα που  κέντρισε το ενδιαφέρον σε μένα και την αδελφή μου από μικρή ηλικία και ασχολούμαστε με αυτό εδώ και επτά χρόνια . Είναι ένα ομαδικό άθλημα με τις καλές και τις κακές στιγμές του. Για να παρουσιάσουμε μια χορογραφία, εργαζόμαστε κατά τη διάρκεια  όλου του χρόνου, με πολύωρες και κουραστικές προπονήσεις! Το αποτέλεσμα όλης της δουλειάς μας το επιδεικνύουμε κάθε καλοκαίρι σε ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα, διάρκειας λίγων ωρών. Εκείνη την ημέρα τα συναισθήματα μας είναι πολύ έντονα! Νιώθουμε αγωνία για το αποτέλεσμα, έχουμε πολύ άγχος για τον κόσμο που μας παρακολουθεί, αισθανόμαστε όμορφα με τα καλλιτεχνικά μαγιό μας και το έντονο  αδιάβροχο μακιγιάζ! Νιώθουμε την υποχρέωση  να κάνουμε την προπονήτριά μας περήφανη που όλο τον χρόνο αγωνίζεται για να μας κάνει καλύτερες αθλήτριες. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος οι επιδείξεις είχαν μεγάλη επιτυχία! Η χαρά μας ήταν ξεχωριστή, γιατί μας τίμησαν με την παρουσία τους οι συμμαθήτριες και οι καθηγήτριές μας! Ευχόμαστε και του χρόνου να ζήσουμε τόσο όμορφες στιγμές!

Ειρήνη Παπαδάτου(Β3)     Στέλλα Παπαδάτου(Γ4)