Περιμένοντας τα Χριστούγεννα του 2021 στο σχολείο μας

ΑΠΟ: 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Απρ• 14•22

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ2021

Φέτος ,τα Χριστούγεννα, μας δόθηκε και πάλι η χαρά να στολίσουμε και να περάσουμε αυτή την ευχάριστη και ενθουσιώδη περίοδο των γιορτών μαζί με τους αγαπημένους μας καθηγητές, συμμαθητές και φίλους. Αντίθετα, πέρσι, έπρεπε να καθόμαστε μπροστά σε μια ψυχρή και αδιάφορη οθόνη, που μόνο τις φωνές μπορούσαμε να ακούσουμε και τίποτα άλλο… Ήταν σαν ένα δώρο για εμάς τους μαθητές, το ότι μπορέσαμε να στολίσουμε μαζί και να πάρουμε μέρος σε όλες  τις χριστουγεννιάτικες  δραστηριότητες που διοργανώνει το σχολείο μας.

Ευχόμαστε σε όλους σας μέσα από την καρδιά μας να περάσετε υπέροχα τις γιορτές με τους αγαπημένους  σας και ο καινούριος χρόνος να ξεκινήσει με χαμόγελα!

Άννα  Καρβουνοπούλου, (Β1΄)