Μια μαθήτρια της Β΄ Γυμνασίου αποχαιρετά τους συμμαθητές της Γ΄ Γυμνασίου.

imagesAV74GQBW

Νικολέτα Αικατερίνη Παπαλαζάρου.

Αγαπητοί μας συμμαθητές,

Έφτασε ο καιρός που τελειώνει μια από τις πιο συναρπαστικές και ανέμελες διαδρομές της ζωής σας. Μάθατε πολλά, ωριμάσατε, μοιραστήκατε μαζί μας όνειρα, στόχους, εμπειρίες, δημιουργήσατε φιλίες και κάποιες από αυτές θα σας συνοδεύουν για πάντα. Σίγουρα δεν έχετε συνειδητοποιήσει ακόμη ότι σήμερα, στο τέλος αυτού του ταξιδιού, είστε τρία χρόνια μεγαλύτεροι από ό,τι ήσασταν στην αρχή του. Ο χρόνος κύλησε ξέγνοιαστα, αλλά πολύ γρήγορα. Είμαστε ωστόσο βέβαιοι πως δεν πρόκειται να ξεχάσουμε την ευχάριστη παρουσία σας στο 3ο Γυμνάσιο Χαριλάου, όπως και εσείς θα βρείτε πολλές φορές τον εαυτό σας να νοσταλγεί ευχάριστες αναμνήσεις από αυτό το σχολείο, γιατί εδώ υπήρξε ο χώρος για να χτίσετε μια ολοκληρωμένη προσωπικότητα.

967751_703068066423534_1484033612_n

Δεν πρέπει όμως να λυπάστε που ήρθε το τέλος αυτού του ταξιδιού, διότι κάθε φορά που τελειώνει κάτι, αρχίζει κάτι άλλο. Σας ευχόμαστε λοιπόν ολόψυχα να θέσετε τους στόχους σας στο Λύκειο και με επιμονή και δύναμη να τους κατακτήσετε. Και να θυμάστε πως η επιτυχία κερδίζεται και είναι άμεσα συνδεδεμένη με την προσπάθεια!

Καλή επιτυχία στο νέο σας ταξίδι!!!