Χριστουγεννιάτικα κάλαντα στο ΠΑΓΝΗ

kalantaPaNGH3

Την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015 οι μαθητές του Ομίλου Μουσικής Παιδείας του σχολείου μας μαζί με την υπεύθυνη καθηγήτριά μας κ. Ελπίδα Τσιραμπίδου επισκεφτήκαμε το ΠΑΓΝΗ σε μια δράση ανθρωπιάς και αλληλεγγύης που θελήσαμε να προσφέρουμε στους μικρούς ασθενείς και τις οικογένειές τους. Συγκεκριμένα, τραγουδήσαμε  τα κάλαντα και άλλα χριστουγεννιάτικα τραγούδια στους μικρούς και μεγάλους μαχητές της ζωής, τις οικογένειές τους και το ιατρικό προσωπικό του Νοσοκομείου. Επισκεφτήκαμε την Παιδιατρική, την Παιδοαιματολογική, την Παιδιατρική Χειρουργική, την Παιδοψυχιατρική και την Χειρουργική Ογκολογική μονάδα του νοσοκομείου. Η χορωδία μας μετέφερε το χριστουγεννιάτικο πνεύμα, την αισιοδοξία και χαρά σε όσους μας άκουσαν και δεχτήκαμε πολλά συγχαρητήρια και ευχαριστίες από τους γονείς και τους γιατρούς.

Αριάδνη Μελετάκη Γ2