Χριστουγεννιάτικο Παζάρι στο Π.Γ.Η.

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το «Χριστουγεννιάτικο Παζάρι» που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Πειραματικού Γυμνασίου Ηρακλείου με στόχο τη συλλογή χρημάτων όχι μόνο για την βελτίωση των υποδομών του σχολείου αλλά και για την ενίσχυση της δράσης Give. Η διοργάνωση έλαβε χώρα στη Λότζια την 11η Δεκεμβρίου 2015.

pazari

Παράλληλα το απόγευμα πραγματοποιήθηκε συναυλία από μαθητές του σχολείου μας η οποία εκτός από την μεγάλη της επιτυχία βοήθησε πολύ και στην προσέλευση πολιτών στο παζάρι μας!

pazari1 Γονείς και συγγενείς των μαθητών, φίλοι του σχολείου και πολλοί κάτοικοι του Ηρακλείου επισκέφθηκαν το παζάρι και είχαν την ευκαιρία να χαρούν τις πρωτότυπες δημιουργίες (στολίδια, γλυκά, γούρια κ.λ.π.) και να επιλέξουν τα χριστουγεννιάτικα δώρα τους. Όλες οι κατασκευές ήταν χειροποίητες και φτιάχτηκαν με πολλή αγάπη και όρεξη από τους μαθητές, τους γονείς και τους καθηγητές του σχολείου.

Ζαχαρίας Βλαχάκης Β1