Χριστουγεννιάτικος διάκοσμος τμημάτων

Την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015, μετά από απόφαση του Συλλόγου καθηγητών, η ημέρα αφιερώθηκε στον χριστουγεννιάτικο στολισμό των τάξεων, ενώ παράλληλα διεξήχθη διαγωνισμός για την καλύτερα στολισμένη αίθουσα. Τα παιδιά ήταν όλα πολύ χαρούμενα και αφοσιωμένα ώστε να βγει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, πράγμα που έγινε. Συγχρόνως, μια μικρή ομάδα από το Δεκαπενταμελές του σχολείου στόλισε το δέντρο που θα κοσμούσε για το προσεχές χρονικό διάστημα την είσοδο του σχολείου μας.

stolismos1

Την επόμενη Δευτέρα μια πενταμελής επιτροπή αποτελούμενη από μαθητές του Δεκαπενταμελούς και του Συλλόγου καθηγητών πέρασαν από όλες τις τάξεις με σκοπό να επιλέξουν την καλύτερα στολισμένη αίθουσα (μία από κάθε τάξη). Η απόφαση ήταν δύσκολο να παρθεί, επειδή όλα τα τμήματα χαρακτηρίζονταν από την ιδιαίτερη χριστουγεννιάτικη πινελιά τους, αλλά στο τέλος οι νικήτριες τάξεις ήταν το Γ3, το Β2 και το Α2, οι οποίες ως δώρο παρέλαβαν μία τούρτα η κάθε μια.

Λυδία Νταλαμπέκη Γ2