Συμμετοχή στον αγώνα ανώμαλου δρόμου

Την Πέμπτη 18 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκαν οι σχολικοί αγώνες στο δρόμο σε ανώμαλο έδαφος στο χώρο των παλιών καρτ στην Αλικαρνασσό. Ο αγώνας ανώμαλου δρόμου διοργανώνεται από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής του Νομού Ηρακλείου και αφορά μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου. Το σχολείο μας συμμετείχε με 8 συνολικά μαθητές, παρουσιάζοντας τη μεγαλύτερη εκπροσώπηση σχολείου. Οι μαθητές μας κατάφεραν να τερματίσουν όλοι σε μια δύσκολη διαδρομή, ενώ κάποιοι κατάφεραν να αποσπάσουν διακρίσεις.

lopiveaΗ μαθήτρια της Γ τάξης Λοππινέ Βεατρίκη τερμάτισε πρώτη στα 2 χλμ κοριτσιών Γυμνασίων και ο μαθητής Παναγιώτης Μιχαηλίδης της Γ τάξης τρίτος στα 3 χλμ αγοριών Γυμνασίων.

Επίσης συμμετείχαν οι Καλογιαννάκη Μαρία –Ελένη, Παγωνίδη Ευαγγελία, Λαδουκάκη Μαρία, Μανιαδής Άγγελος, Καρανδινός Μιχάλης και Παπάζογλου Γιώργος.