Πασχαλινό φιλανθρωπικό παζάρι στο σχολείο μας

Αφισα σχολείου (1)

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε για μια ακόμη φορά στο σχολείο μας  πασχαλινό φιλανθρωπικό παζάρι με πρωτοβουλία της ομάδας «Δράση για τον συνάνθρωπο» υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού του Γυμνασίου μας Χριστοδούλου Αικατερίνης.

Το παζάρι διήρκησε από τις 18 έως 23 Μαρτίου στο ισόγειο του σχολείου με προσφορές δώρων από καταστήματα του δήμου μας αλλά και χειροποίητες κατασκευές μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων.

Photo0099

Το ποσό που συγκεντρώθηκε ήταν 250 ευρώ, τα οποία διατέθηκαν σε οικογένειες με οικονομικά προβλήματα.

Τα μέλη της ομάδας δράσης ευχαριστούν μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς που συνέβαλαν με την υποστήριξή τους στην πραγματοποίηση της φιλανθρωπικής αυτής δράσης εκδηλώνοντας έμπρακτα το ενδιαφέρον για τον συνάνθρωπό μας που μας χρειάζεται.

Από την συντακτική ομάδα.