Σχολικής χρονιάς ξεκίνημα

Καταγραφή

Η αυλαία της νέας σχολικής χρονιάς άνοιξε με τον καθιερωμένο αγιασμό που τελέστηκε στις 09:00΄ π.μ. στο Σχολείο μας από τον πατέρα Γεώργιο Μίλκα, ο οποίος  μετέφερε στους μαθητές  τον χαιρετισμό και τις  ευχές του Μητροπολίτη Σταυρουπόλεως και Νεαπόλεως  κ.κ. Βαρνάβα. Στη συνέχεια,  η Διευθύντρια του Γυμνασίου, κ. Παναγιώτα Βλάχου, καλωσόρισε τους μαθητές, τους ευχήθηκε «Καλή Σχολική Χρονιά» και επεσήμανε ότι από την τρέχουσα  χρονιά θα εφαρμοστούν οι εξαγγελθείσες αλλαγές για το Γυμνάσιο. Τέλος, τον χαιρετισμό και τις ευχές τους στους μαθητές απεύθυναν ο Αντιδήμαρχος Παιδείας – Δια Βίου Μάθησης – Νέας Γενιάς, Πολιτισμού και Αθλητισμού, κ. Ιωάννης Καμαρινός και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,  κ. Φώτης Γροντάς.