Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

Καταγραφή1

Στο πλαίσιο των διδακτικών επισκέψεων το σχολείο μας παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση «Ποιος σκότωσε τον σκύλο τα μεσάνυχτα» στο θέατρο της μονής Λαζαριστών.  Σε ένα κατάμεστο θέατρο την ίδια μέρα παρακολούθησαν την παράσταση μαθητές από οκτώ διαφορετικά σχολεία  όμορων πόλεων.  Στην αίθουσα επικρατούσε απόλυτη ησυχία και προσήλωση,  μια και η παράσταση καθήλωσε τα παιδιά.

Η ζωή ενός έφηβου που ζει στο φάσμα του αυτισμού αποδόθηκε εκπληκτικά από τον κεντρικό παρουσιαστή αλλά και η υποκριτική των υπόλοιπων ήταν εξαιρετική.

Καταγραφή

Οι μαθητές μας στο τέλος της παράστασης βγήκαν συγκινημένοι και εντυπωσιασμένοι, αλλά και ωριμότεροι σε εμπειρίες. Τέτοιες παραστάσεις αξίζουν να προβάλλονται και να παρακολουθούνται από μικρούς και μεγάλους!

Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγήτριες: Λιόρα Θεολογία, Παρασκευαΐδου  Ελένη, Ταουκτσή  Διαλεχτή.