Βράβευση μαθητών μας από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

IMG_4517Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων παρουσία όλων των μαθητών του Σχολείου μας βράβευσε στις 23/05/2019 τους μαθητές που διακρίθηκαν στους Διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε. «Μικρός Θαλής» και «Θαλής», στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης 2019″, στους Διασχολικούς Αγώνες Γλώσσας, στην Εκφραστική Ανάγνωση στον Διαγωνισμό του Φεστιβάλ Παιδείας του Δήμου Κορδελιού – Ευόσμου, στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής με θέμα τη γενοκτονία των Ποντίων που διοργάνωσε ο Σύλλογος Ποντίων Ευόσμου «Παναγία Κρεμαστή», στον Διαγωνισμό της 7ης Γιορτής Πολυγλωσσίας στην πόλη μας. Τέλος, βράβευσε και τους μαθητές που διακρίθηκαν στους Διασχολικούς Αθλητικούς αγώνες. Στα παιδιά δόθηκε ένα τιμητικό μετάλλιο.
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΤΗΣ Ε.Μ.Ε. «ΜΙΚΡΟΣ ΘΑΛΗΣ», «ΘΑΛΗΣ», «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ»
• ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Α3 (Διάκριση στον «Μικρό Θαλή»)
• ΓΛΑΝΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Β4 (Πρόκριση στη β΄φάση του διαγωνισμού της Ε.Μ.Ε. «Ευκλείδης»)
• ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, Γ5 (Πρόκριση στη β΄φάση του διαγωνισμού της Ε.Μ.Ε. «Ευκλείδης»)
• ΤΣΙΝΤΖΙΛΩΝΗ ΛΕΜΟΝΙΑ, Γ5 (Πρόκριση στη β΄φάση του διαγωνισμού της Ε.Μ.Ε. «Ευκλείδης»)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2019″

  • Τζουβάρα Χαρίκλεια Παναγιώτα (Δεύτερο Βραβείο αριστείας)
  • Ελευθεράκος Ιωάννης (Εύφημος Μνεία)

ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ (Πρώτη  Θέση στη Δυτική Θεσσαλονίκη)

  • Γλάνιας Παναγιώτης
  • Νεστορούδης Αλέξανδρος
  • Νικολάου Αναστασία
  • Παυλάκης Χρίστος
  • Τουλουμτζίδου Χρυσούλα
  • Δερμεντζή Μαρία
  • Καραμητράκης Χρήστος

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ
Παγώτη Αναστασία (Πρώτο βραβείο)

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ (100 χρόνια από τη γενοκτονία των Ποντίων)
Χύτα Νεκταρία (Πρώτο βραβείο)

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΙΤΑΛΙΚΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ 7ης ΓΙΟΡΤΗΣ ΠΟΛΥΓΛΩΣΣΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  (Πρώτο βραβείο)

  • Αλεπίδης Ανδρέας Α4
  • Βακρατσά Μαρία Ελένη Α4
  • Δανιηλίδου Δήμητρα Α4
  • Δεβρίκη Δέσποινα Α4
  • Καρυοφύλλης Γεώργιος Α4
  • Μαντατζή Νικολέτα Α5
  • Πλατανιώτης Δημήτριος Α5
  • Τσεκιρίδης Αριστείδης Α5
  • Τουλουμτζίδου Χρυσούλα

 

ΑΓΩΝΕΣ αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ Δ/ΝΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δανιηλίδου Δήμητρα (Χρυσό Μετάλλιο στα 600μ.)
Γλάνιας Παναγιώτης (Χρυσό Μετάλλιο στα 300μ. μετ’ εμποδίων)

Σχολιάστε

Top