Διακρίσεις μαθητών μας στον «Θαλή»

thalis-2019-2020Τέσσσερις μαθητές του Σχολείου μας πέτυχαν στην πρώτη φάση του διαγωνισμού της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.) «Θαλής» για το σχολικό έτος 2019-2020, που πραγματοποιήθηκε για 80η φορά το Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019 με αρκετά μεγάλη συμμετοχή μαθητών. Οι επιτυχόντες μαθητές μας θα διαγωνιστούν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού, στον «Ευκλείδη», στις 18/01/2020. Οι επιτυχόντες μαθητές μας είναι : η Βακρατσά Μαρία – Ελένη και η Τζουβάρα Παναγιώτα – Χαρίκλεια, μαθήτριες της Β΄ Γυμνασίου, και ο Γλάνιας Παναγιώτης και η Καλούση Σοφία, μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου.
Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού και καλή τύχη στη ζωή τους!