Διακρίσεις στον 8ο Φιλανθρωπικό Αγώνα Βουνού «Αυτισμός-Ελπίδα»

Στον 8ο Φιλανθρωπικό Αγώνα Βουνού που συνδιοργάνωσε ο Σύλλογος Φίλων Αυτιστικού Ατόμου της Μονάδας ΕΛΠΙΔΑ με τον Δήμο Ωραιοκάστρου, υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και την τεχνική υποστήριξη του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Θεσσαλονίκης, πήραν μέρος δύο μαθητές του σχολείου μας και η εκπαιδευτικός Πέτσα Αναστασία.
Ο αγώνας έλαβε χώρα την Κυριακή 22 Μαΐου και διακρίθηκαν και οι δύο μαθητές μας, ο Πολίτης Θεοφάνης και ο Καραστρατίδης Νικόλαος. Και οι δύο αγωνίστηκαν στα 5 χιλιόμετρα με τον Πολίτη να τερματίζει 8ος στο σύνολο και 1ος στην ηλικία των αγοριών κάτω των 18 ετών με χρόνο 00:31:43 και τον Καραστρατίδη να ακολουθεί στη 15η θέση στο σύνολο και 9η στα αγόρια κάτω των 18 ετών με χρόνο 00:37:20. Η εκπαιδευτικός Πέτσα Αναστασία πήρε μέρος στο 1 χιλιόμετρο.
Την απονομή έκανε η Βούλα Πατουλίδου.
Συγχαρητήρια σε όλους όσοι αγωνίστηκαν στον φιλανθρωπικού χαρακτήρα αυτόν αγώνα και ιδιαίτερα στους διακριθέντες μαθητές μας και την εκπαιδευτικό μας.