Το πρώτο κουδούνι και ο σχολικός αγιασμός

Το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς χτύπησε στις 09:00΄ π.μ. στις 12/09/2022 και η σχολική πραγματικότητα επέστρεψε στην κανονικότητα της προ πανδημίας εποχής. Ο αγιασμός τελέστηκε από τον πατέρα Γεώργιο Μίλκα παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών και μελών του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Στον αγιασμό παρίστατο και η απελθούσα Διευθύντρια του σχολείου μας, κ. Παναγιώτα Βλάχου. Ο νέος Διευθυντής του Γυμνασίου μας, κ. Νιγριτινός Γεώργιος, απευθύνθηκε με ιδιαίτερη ευαισθησία κυρίως στους μαθητές της Α΄Γυμνασίου, τονίζοντας την εγρήγορση όλων των εκπαιδευτικών της σχολικής μας μονάδας στη διαχείριση περιστατικών παραβατικής συμπεριφοράς μαθητών και περιστατικών bullying. Τέλος, οι μαθητές κατανεμήθηκαν σε τμήματα και έλαβαν τα βιβλία τους η Α΄και η Γ΄ Τάξη.
Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, σε όλα τα μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας, μαθητές, καθηγητές και γονείς!