Συμμετοχή μαθητών μας σε Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής

Και τη φετινή χρονιά το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Τζελαλή Αικατερίνης (Α΄ και Γ΄ Γυμνασίου) και Λυκάκη Ιωάννη (Β΄ Γυμνασίου).  Συγκεκριμένα, οι μαθητές Αγγέλου Ιωάννης Εφραίμ, Ψαρράς Αντώνιος, Χρήστος Πολίτης  (Α Γυμνασίου), Βακουφτσή Κωνσταντίνα-Μαρία (Β Γυμνασίου) και Φουντοτού Αργυρώ (Γ  Γυμνασίου) διαγωνίστηκαν στις 9 Φεβρουαρίου 2023 στην Α΄ φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών.   Η επιτυχία τους στη Α΄ φάση οδήγησε στη συμμετοχή τους στη Β΄ φάση του Διαγωνισμού, που έγινε στις 7 Μαΐου 2023.

Η Βακουφτση Κωνσταντίνα-Μαρία της Β΄ Γυμνασίου έλαβε μέρος ακόμη στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής «Αριστοτέλης»  στις 10 Μαρτίου 2023.

Καλά αποτελέσματα και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!