Βιντεοσκοπημένο πείραμα και συμμετοχή σε εκπαιδευτική δράση σχολείων

Οι μαθητές Πολίτης Θεοφάνης, Κουτσούδης Χρήστος και Κεπόγλου Γεώργιος με τη βοήθεια της υπεύθυνης καθηγήτριας Τζελαλή Αικατερίνης σχεδίασαν και εκτέλεσαν ένα πείραμα, με σκοπό να δείξουν για ποιο λόγο αιωρούνται οι αστρονάυτες στο διάστημα.
Το πείραμα βιντεοσκοπήθηκε με τη βοήθεια του καθηγητή Θεοδοσιάδη Ιορδάνη, ενώ και το μοντάζ έγινε από τον ίδιο.

Το βιντεοσκοπημένο πείραμα με τίτλο «Πείραμα Μικροβαρύτητας» πήρε μέρος στην εκπαιδευτική δράση «Παίζοντας με τις Φυσικές Επιστήμες…τηρώντας τις αποστάσεις», που διοργανώνουν στο πλαίσιο δημιουργικής απασχόλησης τα Ε.Κ.Φ.Ε Νεάπολης και Ευόσμου και στην οποία πήραν μέρος σχολεία από τη Νεάπολη και τον Εύοσμο.  Το πείραμα των μαθητών μας ξεχώρισε λαμβάνοντας άριστες κριτικές.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το πείραμα στον παρακάτω σύνδεσμο:

Screenshot 2023-05-22 at 20-40-43 παίζοντας με τις φυσικές επιστήμες …τηρώντας τις αποστάσεις! - Αφίσα_συνέδριο_Παίζοντας_2023.pdf