Θεαματική επικράτηση του Αγροτικού Αστέρα με αντίπαλο τη Λαμία

agrotikosasterasfc_photo1256

Μια άνετη επικράτηση με σκορ 3-1 για τους «πράσινους» που έπαιξαν από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα με ορμή και δύναμη.  Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Βελλίνης που σημείωσε δύο τέρματα.

Ο αγώνας διεκόπη προσωρινά στο 14΄ λόγω καταρρακτώδους βροχής και  λίγο μετά την επανέναρξή του το σκορ άνοιξε.  Στο  23΄  ο Στεφανίδης σέντραρε στον Βελλίνη κι αυτός με κεφαλιά έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες έκλεισαν το ημίχρονο.

Στο  δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας άλλαξε λόγω της βροχής τις πράσινες φανέλες με τις άσπρες.  Στο 55΄ και πάλι ο Βελλίνης με προβολή αυτήν την φορά έκανε το 2-0 μετά από σέντρα του Καθάριου, ο οποίος 3 λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτυ.  Το πέναλτυ εκτέλεσε επιτυχώς ο Στεφανίδης κάνοντας το 3-1 (στο 58΄), καθώς οι φιλοξενούμενοι ένα λεπτό νωρίτερα είχαν σκοράρει με  σου του Μούμιν (στο 57΄).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αγροτικός Αστέρας: Περικλής Αμανατίδης – Ταταρίδης, Σκλιοπίδης, Καπίας, Ντόικιτς, Χιντζίδης, Γεωργιάδης, Καθάριος (77΄ Κουρέλας), Σαμουηλίδης, Στεφανίδης, Μίλιτς (79΄ Παλάσκας), Βελλίνης (85΄ Θεοδωρίδης). Αναπληρωματικοί: Βοσνιάδης, Αθανασιάδης, Καραμπάς, Έππας.

Λαμία: Γιώργος Κόλτσης (ο Μπάμπης Τεννές απουσίασε λόγω ίωσης) – Γεωργίου, Ζουλιώτης, Τσαμούρης (57΄ Μπλάζιτς), Ρεπετσάς, Φατιόν, Μουμίν, Κωστόπουλος (77΄ Ομπράντοβιτς), Αντωνόπουλος (45΄ Πέρεζ), Γιενγκά, Γκούρμας, Βασιλόγιαννης. Αναπληρωματικοί: Κόμνος, Αρκούδας, Μιρκιτσιάν, Χαϊκάλης.