Μια πόλη, μια ομάδα, μια ιστορία Αναγέννηση Γιαννιτσών

Την Τετάρτη 13-03-2014 επισκεφθήκαμε το 6ο Δημοτικό σχολείο Γιαννιτσών, για να δούμε από κοντά έναν παίκτη της Αναγέννησης, τον Σταύρο Κούλογλου και να μάθουμε την ιστορία της ομάδας. Ο Σταύρος Κούλογλου μας μίλησε για την αξία του αθλητισμού και αναφέρθηκε στις αθλητικές ομάδες της πόλης.
Μας είπε ότι ή Αναγέννηση δημιουργήθηκε το 1966, αναφέρθηκε σε έντυπα της εποχής και μας έδειξε φωτογραφίες της ομάδας. Έγινε αναφορά στην προσφορά του Σταύρου Κούλογλου και στην συνέχεια ακολούθησαν ερωτήσεις των παιδιών και συνεντεύξεις από πρώην συμπαίκτες και φίλους του παίχτη.
Στο τέλος ο διευθυντής του 6ου Σχολείου πρόσφερε πλακέτα αναμνηστική στον παλαίμαχο παίχτη για τη δική του προσφορά στην ομάδα.
Η εκδήλωση τελείωσε με ποδοσφαιρικό αγώνα μεταξύ των μαθητών 6ου και 11ου Δημοτικού Σχολείου.