Στιγμές «χαράς και πόνου»

ΑΠΟ: ΚΑΡΤΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - Φεβ• 20•19

Στιγμές χαράς και πόνου πέρασαν οι μαθητές του 3ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής το μεσημέρι της Δευτέρας 4 Φεβρουαρίου … Στις 12.30 μ.μ. παραδόθηκαν από τους υπεύθυνους καθηγητές οι βαθμολογίες τετραμήνου των μαθητών στους κηδεμόνες τους . Οι αντιδράσεις των κηδεμόνων ήταν ποικίλες ανάλογα με τον αναγραφόμενο βαθμό.

Ο Γιάννης* μαθητής της Β” Λυκείου μας ανέφερε : » Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την φετινή μου επίδοση αν και πιστεύω πως ο κ.Παπαϊωάννου* με αδίκησε με το 16 που μου έβαλε γιατί άξιζα το πολύ 9. Ευελπιστώ να περάσω φέτος την τάξη .»

Μία άλλη μαθήτρια η Κωνσταντίνα* δηλώνει  πως τα πήγε πολύ καλά στην βαθμολογία και έβγαλε πολύ καλό μέσο όρο, αλλά θα μπορούσαν κάποιοι καθηγητές να έβαζαν καλύτερους βαθμούς, διότι είχε καλά προφορικά και καλούς βαθμούς στα διαγωνίσματα.

*Τα ονόματα και οι καταστάσεις δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα, είναι φανταστικά.