Σημείωμα του Αρχισυντάκτη

ΑΠΟ: poulioskon - Δεκ• 22•14

Υποστηρίζουν ορισμένοι ότι οι Έλληνες είναι πολύ καλοί σαν αρχηγοί, αλλά κακοί ομαδικοί παίχτες. Η ιστορία έχει δείξει ότι όσες φορές ενεργήσαμε ομαδικά, σαν ενιαίο σύνολο, μεγαλουργήσαμε. Το σημερινό σχολείο μας προσφέρει πολύ περισσότερες ευκαιρίες απ’ ότι παλιότερα να μάθουμε να είμαστε συνεργατικοί. Μία από αυτές είναι και η εφημερίδα μας. Όλοι όσοι εργάστηκαν γι’ αυτή το έκαναν με κέφι και μεράκι και κυρίως συνεργαζόμενοι μεταξύ τους. Ελπίζω το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας να σας αρέσει και να είναι μιά μικρή αλλά όχι ασήμαντη απόδειξη ότι η κοινωνία μας μαθαίνει στα νέα μέλη της να είναι αποτελεσματικά μέσα από την συνέργεια και την ομαδική προσπάθεια.

Ο αρχισυντάκτης : Κωνσταντίνος Πούλιος

1. Ο/Η Χριστοφορίδης Χρήστος λέει:

Θέλω κι εγώ να συγχαρώ όλους τους μαθητές που συμμετέχουν σ’ αυτή την προσπάθεια. Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και με περισσότερη δουλειά μπορούμε να έχουμε ακόμη καλύτερη συνέχεια!