Πάρτυ της Α Γυμνασίου

Στις  21/03/2015  και  ημέρα  Σάββατο  η  Α’   Γυμνασίου    πραγματοποίησε  ένα  πάρτυ   για  το  παιδάκι  που  έχει  υιοθετήσει  από  την  Παλαιστίνη, για  να  ενισχύσει  την   Βιβλιοθήκη   του  νησιού  και  για  να  ενισχύσει  το  ταμείο  της.

Όλοι  η  γονείς  των  μαθητών  της  Α’  Γυμνασίου και  η  ίδιοι  οι  μαθητές   ετοίμασαν γλυκά  και  αλμυρά  φαγητά  για  να  προσφέρουν  στο  πάρτυ. Για τη συγκέντρωση χρημάτων  πουλήθηκαν χειροποίητες  λαμπάδες  φτιαγμένες από  τους  μαθητές. Στο  πάρτι  υπήρχε  ζωντανή  μουσική από τη μπάντα τριών μαθητών.

Στο  τέλος του  πάρτι  έγινε  η  κλήρωση  των  δώρων  από  τους  λαχνούς  που  είχαν πωληθεί τις προηγούμενες μέρες.  Οι τυχεροί ήταν πολλοί και τα δώρα ικανοποίησαν όλους.

Χρήστος  Μπέργκες