Πρόσκληση στην Τελετή Λήξης του σχολικού έτους 2022-2023
Γράφει η Τζοάνα Καμάμι,
Το σχολείο μας σε συνεργασία με τον Δήμο Καντάνου – Σελίνου σας προσκαλεί στην Τελετή Λήξης του Σχολικού Έτους 2022-2023. Η Τελετή θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 21/06/23, στις 18:00, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημαρχείου, δίπλα από τα γραφεία του Κέντρου Εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ).
Η εκδήλωση θα είναι ανοικτή καθώς απευθύνεται σε όλους τους πολίτες και ιδιαίτερα στους μαθητές μας και στους γονείς και κηδεμόνες του Δήμου Καντάνου – Σελίνου. Η εκδήλωση υλοποιείται στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης «Υπάρχω, Δημιουργώ, Εξελίσσομαι! Vol. 2» του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ.» – «ΜΝΑΕ» από το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας «NOESIS».
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης:
1η ενότητα:
1. Χαιρετισμός από τον Δήμαρχο Καντάνου – Σελίνου κ. Περράκη Αντώνιο
2. Χαιρετισμός από τον Αντιδήμαρχο Καντάνου – Σελίνου κ. Μπικάκη Μιχάλη
3. Παρουσίαση των Υποδράσεων του Σχεδίου Δράσης του Σχολείου μας με τίτλο Υπάρχω, Δημιουργώ, Εξελίσσομαι! Vol. 2» του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ.» – «ΜΝΑΕ».
- α. Δημιουργικοί ΕΠηλίτες – Κατασκευή πήλινων αντικειμένων
- β. Βότανα δια πάσαν χρήση – Αρωματικά ελαιόλαδα & σαπούνια με βότανα
- γ. Υδροπονία & Αειφορία – Καλλιέργεια φυτών με τη μέθοδο υδροπονίας
- δ. Ίντα λες; – Δημιουργία Σχολικής Εφημερίδας
2η ενότητα:
4. Τελετή απονομής Πτυχίων και Απολυτήριων των τελειόφοιτων μαθητών μας.
Σας περιμένουμε όλους στην εκδήλωση!
Σχολιάστε
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.